e-mail: , telefon: +48 504 001 878

Praca zawodowa

Z zawodu jestem administratorem systemów informatycznych. Na co dzień pracuję na Ubuntu. Jest to moja ulubiona dystrybucja linuksa. Cenię ją sobie ze względu na stabilność, częste aktualizacje oraz łatwość obsługi.

W dotychczasowej pracy zawodowej zajmowałem się:

 - administrowaniem serwerami

począwszy od zarządzania istniejącymi systemami poprzez uruchamianie od podstaw kompleksowych usług internetowych dla firm (WWW, FTP, poczta, DNS, firewall, NAT) aż do tworzenia specjalistycznych, niestandardowych rozwiązań na potrzeby konkretnych użytkowników (ekai.pl, salon24.pl) przy pomocy zaawansowanych narzędzi administracyjnych (wirtualizacja XEN, LVM, LDAP).

 - integracją systemów informatycznych

np. połączeniem systemu księgowego QBS z przelewami elektronicznymi, integrowaniem systemu obsługi nieruchomości z portalami internetowymi

 - wsparciem indywidualnego użytkownika

codzienną pomocą w rozwiązywaniu problemów z komputerami (przeciętny użytkownik komputera jest w stanie wygenerować ponadprzeciętne problemy)

 - opieką techniczną nad pracowniami szkoleniowymi

instalowaniem natywnie jak i wirtualnie oraz klonowaniem systemów operacyjnych na potrzeby szkoleń, zakładaniem kont użytkowników, tworzeniem baz danych

 - kopiami bezpieczeństwa

archiwizowaniem danych serwerów (rdiff-backup, Amanda) oraz kompleksowymi rozwiązaniami dla stacji roboczych (backuppc, bacula)

 - tworzeniem stron internetowych

obrazek1